Рейтинг@Mail.ru

Грязным - вверх, ногами - вперед!

просто для разговоров о том, для чего не нашлось раздела

Модератор: Frank

Правила форума
В этом форуме запрещена любая не согласованная коммерческая реклама/раскрутка. Наказание - удаление учётной записи и/или сообщений.

Re: Грязным - вверх, ногами - вперед!

Сообщение Frank » 17 ноя 2013, 12:15

Может утяжелители для слишком лёгких писем, создающих весом проблемы в автоматических линиях? :)
Изображение
Frank
Гуру
Гуру

Провайдер: Амрон

Сообщение Граф О'Ман » 18 ноя 2013, 15:54

Для обхода монополии почты Польши на отправку сверхлегкой корреспонденции - весом до 50 гр.

Listy z blaszką będą funkcjonować do 2013 roku
Utworzono: 2011-02-28 18.33 - Ostatnia aktualizacja: 2011-02-28 18.33
komentarzy 15 zdjęć 5

Tagi:
Przepisy prawa pocztowego powodują, że operatorzy sztucznie zwiększają ciężar przesyłek ważących poniżej 50 g. UKE twierdzi, że to nieracjonalne i chce szybszego otwarcia pocztowego rynku.

Coraz częściej prywatni operatorzy sugerują swoim klientom dokonanie samodzielnego zwiększenia wagi przesyłki poprzez wrzucenie do niej elementu obciążającego. Dotychczas najczęstszą metodą zwiększania wagi kopert było przymocowywanie do nich przez operatora metalowych lub tekturowych elementów. Operatorzy pocztowi przyjmują przesyłki z korespondencją o masie poniżej 50 g, jednak prawo pocztowe nakłada na nich obowiązek pobierania w takich sytuacjach opłaty w wysokości co najmniej 5,25 zł. Poczta Polska, jako jedyny podmiot działający na rynku, może doręczać taką korespondencję bez pobierania dodatkowej opłaty. Prywatni operatorzy pocztowi dociążają więc zbyt lekkie przesyłki, obchodząc w ten sposób niewygodne przepisy prawa pocztowego.(...)

Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), już sama czynność przyjmowania przesyłek z korespondencją o masie do 50 g za opłatę niższą niż 5,25 zł stanowi naruszenie prawa pocztowego. Późniejsze dociążenie ich nie ma znaczenia.
(http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/34501,listy_z_blaszka_beda_funkcjonowac_do_2013_roku.html)

Operator pocztowy InPost uruchomił program EkoInPost. W ramach niego klienci mogą wymienić doklejane do listów metalowe blaszki na drobne nagrody. Pracownicy firmy niestety nie wiedzą nic o akcji.

Teoretycznie zebrane blaszki można wysłać do warszawskiej centrali lub wymieniać w punktach obsługi klienta. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Jeden z czytelników "Gazety Pomorskiej" powiedział:
"Uzbierałem kilkadziesiąt blaszek i przyszedłem wymienić je na nagrodę w punkcie InPostu przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Pracownik zrobił wielkie oczy, mówiąc że nic nie wie o takiej możliwości i polecił mi wysłać blaszki do centrali firmy".

Problem polega na tym, że wysyłanie blaszek się nie opłaca. Ważą grubo ponad kilogram. Klient stwierdził:
"Jeśli firma informuje o możliwości zwrotu blaszek we wszystkich swoich punktach, to powinna to robić".

Prezes InPostu uznał, że doszło do nieporozumienia. Gazecie powiedział:
Metalowe plomby zabezpieczające korespondencję można zwracać bezpośrednio w naszych punktach, a wszyscy pracownicy są zobowiązani do ich wymiany na gadżety firmowe.

(http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,6826696,InPost_rozdaje_nagrody_za_blaszki__W_teorii___.html)

Nie mam siły, ani sposobu na rozgrywki miedzy PP, a prywatnymi operatorami, ale może warto by pomyśleć o tych niechcianych blaszkach ?
(W listach od jednego z banków, w celu obciążenia korespondencji znalazłam ostatnio notesik z szarego papieru. Z nim nie będę miała kłopotu, a z blaszkami?

A co Wy robicie z przyklejanymi do listów blaszkami?
Ja mam ich już kilka. Wyrzucić niby szkoda, niezła blacha. Zbierać? Niekoniecznie.
Użyć? Do czego? Jak? Jak wykorzystujecie otrzymywane blaszki? Biegacie do wybranych punktów po gadżety? Udało Wam się jakiś śmieszny zdobyć?

MM-kowicze ! Wymyślimy sposób na te blaszki, by się nie marnowały?
W sms-ie do Szkła Kontaktowego przeczytałam, że można taka blaszkę wykorzystać jako podkładkę do maszynki do mięsa. Pewnie można, ale kto dziś kupuje niemielone?

To jak, wymyślimy coś?

NOWY WZÓR BLASZKI !!!
Podesłała mi Koleżanka zdjęcie z blaszką, jaką odebrała niedawno wraz z listem.
Czy taka wersja rozwiąże ten problem?

НОВЫЙ ЗАКОН ЛИШАЕТ ПОЛЬСКУЮ ПОЧТУ МОНОПОЛИИ
Источник: ПРАЙМ, Москва; Дата: 27.12.2012;

Президент Польши Бронислав Коморовский в четверг подписал новый закон о почте, который лишает ее традиционного монопольного положения на рынке, сообщает Польское радио.
В соответствии с действующим законодательством государственная почта обладала исключительным правом на доставку писем весом менее 50 граммов. Новый закон отменяет данную норму с 1 января 2013 года. С этого дня оказывать почтовые услуги сможет любое предприятие, вставшее на учет в Управлении электронной коммуникации.
Еще через три года государственная почта будет лишена монополии на оказание стандартных государственных услуг по регулируемым ценам. Впредь это право будет распределяться на основании конкурса, с победителем которого будет заключаться 10-летний контракт.
Необходимость принятия нового закона обусловлена директивой Европейского союза, куда Польша вошла в 2004 году. Старый закон о почте был принят за год до этого - в июне 2003 года.

http://www.moskwa.msz.gov.pl/pl/aktualn ... a_lokalna/
И выть на небо хочется, а вокруг - такая тишина...
© Ю.Лоза
Граф О'Ман
это имя знают все
это имя знают все

Сообщение Frank » 18 ноя 2013, 16:17

Ну я был близок :)
Изображение
Frank
Гуру
Гуру

Сообщение Граф О'Ман » 18 ноя 2013, 16:34

Frank писал(а):Ну я был близок :)

Неа...
То, что для утяжеления - это факт, основной посыл - зачем?
А вот как раз "зачем" и не в ту степь совершенно))))
И выть на небо хочется, а вокруг - такая тишина...
© Ю.Лоза
Граф О'Ман
это имя знают все
это имя знают все

Сообщение boris » 18 ноя 2013, 18:10

Угу. Немного дополню. С 2009 года монополия Почты Польши была ограничена лишь 50 гр. отправлениями. А у главного их конкурента — частной фирмы InPost цена на почтовые отправления от 50 до 100 гр была в 2,5 (!!!) раза ниже, чем у монополиста за 50 гр! Поэтому "утяжелители" несмотря на все связанные с ними хлопоты были офигенно выгодны :)
Грязным - вверх,
Ногами - вперёд!
boris
это имя знают все
это имя знают все

Провайдер: Дикий Сад

Пред.

Вернуться в Городская площадь